. .

The page is printed

Informacinis pranešimas

Su Naujais Logistikos žinių ir veiksmų metais!

Sveikiname visus, žinančius ar norinčius žinoti, ko norėti iš logistikos.

Rugsėjo pirmoji – svarbi diena ne tik mokiniams, studentams, pedagogams. Dar čia (kaip įprasta) reiktų pridėti šios dienos reikšmingumu neabejojančius mokinių ir studentų tėvelius, senelius. Apie savąjį kelią žinių taku Rugsėjo pirmąją prisimena dažnas buvęs moksleivis, studentas – dabartinis viešojo ar privataus sektoriaus specialistas, darbuotojas ar darbdavys. Žinia, dauguma iš mūsų. Su dėkingumu, nostalgiškai, linksmai ar kartokai – jau kitas klausimas, adresuotinas ne mums.

Tačiau UAB „Schenker“ tinklapyje sveikinimą su dar viena – 2017-ųjų - Rugsėjo Pirmąja – talpiname ne dėl reminiscencinių, bet dalykiškų tikslų. Primename mūsų klientams, motyvuojame save žvelgti į Rugsėjo Pirmąją kaip į naujo žinių kaupimo ir jų praktinio taikymo etapo pradžią.

Tam talkina/ gali talkinti ir įmonės esamiems bei potencialiems klientams mūsų siunčiama komunikacinė žinutė : „Logistika žinantiems, ko nori“. Rugsėjis – žinių mėnuo – tiesiog įpareigoja paaiškinti, kaip šią žinutę suprantame patys ir kokio supratimo laukiame iš ją skaitančių. Sudėkime mums ir jums svarbius teiginius ( apie poreikius ir norus logistikoje) į kelis lengvai įsimenamus punktus:

1. Ir logistikos teikėjams, ir logistikos pirkėjams svarbu nepriimti norimo už esamą. Sėkmingą tikslo įgyvendinimo finišą lemia reali, o ne įsivaizduojama situacija. Tad norėtojas pats arba su kitų profesionalų pagalba turi įvertinti, kurioje vietoje jis/jo įmonė šiandien yra ir kurioje norėtų būti. Tai nusakoma ne tiek žodžiais, kiek skaičiais.

2. Liaudyje sakoma: „norų akys didelės“. Norėtojui verta pasverti, įvertinti savo galimybes. Žinia, norėk kiek norėjęs, bet suprask – ar gali. Ką gali? Pradėkime nuo to: ar gali „patempti‘ savo norus – semantiškai, fiziškai, finansiškai?

3. Jeigu taip norisi, tai dar nereiškia, kad taip bus. Kodėl? Visų pirma todėl, kad norų išsipildymas priklauso ne tik nuo norėtojo, bet ir kitų procese dalyvaujančiųjų – partnerių, paslaugos teikėjų, priėmėjų, vertintojų. Aktualu, kad ir jiems tas norėtojo pageidavimas atrodytų aiškus, priimtinas, patrauklus.

4. Poreikį įgyvendinti paprasčiau nei norą. Kuo logistikos procesuose skiriasi noras nuo poreikio? Mūsų įmonė ypač džiaugiasi tais klientais, kurie nepainioja „aš norėčiau“ su „man reikia“. O dabar kelios mintys šalia teiginio. Pajuokaukime, nes Žinių dienos, mėnesio, metų proga verta dar kartą įsisąmoninti, kad didžiulis žinių kaupimo stabdis yra nuobodulys. Juokas sumažina jo žalą. „Norėčiau, kad krovinys adresatą pasiektų jau rytoj“,- sako klientas. „O ar reikia?“,- teiraujasi logistas. Jei klientas negali paaiškinti, kodėl to reikia (siedamas su tuo, kas tokiu atveju bus išlošta), geras logistas patars klientui tvirčiau suspausti rankoje piniginę. Juk „labai greitai“ reiškia ir labai nepigiai. Apibendrinant: tikras poreikis yra nusiųsti krovinį adresatui „just in time‘ – ne anksčiau ir ne vėliau, kai reikia. Ir „užtvirtinkime“ šį teiginį dar vienu pajuokavimu, skirtu tiems, kurie nenori laukti ir pageidauja viską gauti „iš karto“. Jiems karštą vasaros dieną pasiūlysime „iš karto“ visus tris užsakytus alaus bokalus. Ko gero, teks sutikti, kad nesinorėjo laukti tik pirmojo.

5. Galutinis punktas apie norus ir poreikius klientų - logistų santykiuose – trumpas, bet dėl to ne mažiau svarus. Norėjimas turi būti kryptingas, aprėpiantis veiklos vektorių ir ilgalaikę perspektyvą.

Ta proga dar kartą grįžkime prie mūsų sveikinimo klientams „ Su Naujais logistikos žinių ir veiksmų metais!“ Kodėl? Nes rudenį, jau nuo rugsėjo pradžios, prasideda aktyvus pasirengimas 2018-ųjų logistikos procesams, jų modeliavimas – sudaromos sutartys su klientais - naujos ir tęstinės, kuriami logistikos scenarijai, parenkami partneriai, vykdomas krovinių vežimo grafikų derinimas ir kt. Ir visa tai reikalauja ne tik kompetencijų, bet ir laiko, kitų resursų. Tik visa tai atlikus įvertinimui „puikiai‘, smagu įsijungti radijo imtuvą nuosavame automobilyje ir pasinerti į džiazo programos „Sėsk į traukinį A“ garsus.

Tad dar kartą sveikiname visus, žinančius ar norinčius žinoti, ko norėti iš logistikos, su Naujais 2017- ais mokslo, žinių, jomis grįstų veiksmų metais! Žinojimas praturtina (jau šį tą) žinančius. Pasitikime artėjantį (liko mažiau nei pusmetis) Lietuvos Valstybės šimtmetį turtingesni. 

Paskutinis aktyvavimas.: 31.08.2017

Apžvalga

Į puslapio pradžią

  • Schenker paslaugos